26 Temmuz 2010 Pazartesi

SÜREK AVI - THE CHASE Resim Sergisi / Painting Exhibition


İSO-Odakule Sanat Galerisi, 1 NİSAN – 1 MAYIS 2010 tarihleri arasında, Ünsal Bahtiyar’ın “SÜREK AVI”adlı Kişisel Resim Sergisini konuk ediyor.

“Sanat bir Sürek Avıdır”.

“Gerçek sanatçı bir avcıdır.”

Sözünü ettiğimiz av türü oltayı suya bırakıp saatlerce suya bakmak ve tesadüfen yeme vuracak avı beklemek değildir. Bugünün gerçek sanatçısı ve onun üretme çabasında olduğu gerçek sanat eseri, alışılmıştan farklı bakış açısı, farklı düşünce boyutu, bilinç, sorumluluk istiyor. Yapılmışların tekrarına duyulan tepki geçmişe nazaran daha da şiddetlendi.

Geleceğe ışık tutacak, geçmişi ve bugünü tartacak-değerlendirecek modern sanatçı sokaktaki insandan daha duyarlı, daha uyanık, daha heyecanlı, daha farklı ve ayrıcalıklı bir insan tipidir. Bu farklılığı yaratacak olan sanatçının dış görünüşü, saçı, giysisi, dili değil iç dünyaya yaptığı yolculuklardır. Bu maceralı yolculuk boyunca sanatçı sürekli bilinenden daha yeniyi, daha farklıyı arayacak, izleyenlerine yeni yorumlar önerecek, yeni ve farklı kavramlar getirecek, yeni açılar, yeni yollar açacak, bir bilim adamından farksız olarak sürekli araştıracak, bulacak, bulduklarını tesbit edecek, sanatsevere teslim edecek, sonra tekrar yola koyulacaktır. Durmadan yolculuk, durmadan av, sürekli av… “ (Necip Yeşiltepe)

Ünsal Bahtiyar :

1975 İzmit Doğumlu Sanatçı, 1993-94’te Kocaeli Fikret Mualla Resim Atölyesinde M. Şengöz’den temel resim eğitimi aldı. 1999 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun olduktan sonra aynı Üniversitede Temel Sanat Eğitimi Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2003’te M.Ü. G.S.Enstitüsü Resim Bölümünden Yüksek Lisans derecesi ile mezun olan Bahtiyar, 2006’da M.G.S.E. Resim Bölümünde Sanatta Yeterlik Programına girdi. 2009’dan itibaren M.Ü.G.S.F. Öğretim Görevlisi olan Bahtiyar, 2010 Nisan ayındaki Sanatta Yeterlik (Doktoranın Güzel Sanatlar Fakültelerindeki karşılığı) sınavına hazırlanmaktadır.

SERGİLERİ : Eserleri bugüne kadar 5 Kişisel Sergi (2010 A Sanat İSO ODAKULE SANAT GALERİSİ, 2007 A Sanat İSO ODAKULE SANAT GALERİSİ, 2007 A Sanat Metrocity Sanat Galerisi, 2005 A Sanat İSO ODAKULE SANAT GALERİSİ , 2003 İzmit Büyükşehir Sanat Galerisi) ve 25 karma sergide (A Sanat, İSO,Odakule Sanat Galerisi,Evin Sanat Galerisi,CKM, Bodrum Cam Sanat,Tekel,İTO,Umut Vakfı,TRT, Kasa Galeri, Musée Olympique Lausanne, Pi Art Works,Kültür Bakanlığı DGS, MÜGSF Istanbul Bienali,Turkcell,Borusan,Tüyap,Fikret Mualla Resim Atölyesi Sergisi) izleyici ile buluştu.

ÖDÜLLERİ : Evin Sanat Galerisi Nuri İyem Resim Yarışması (2008); TJK Resim Yarışması (2006);TEKEL Resim Yarışması (2005); Umut Vakfı, ‘’Bireysel Silahlanmaya Hayır’’ konulu resim yarışması (2004); TRT Resim ve Seramik Yarışması (2003);Dünya Olimpiyat Komitesi Sanat ve Spor(2000); Turkcell İletişimin Gücü (1999)

ÜNSAL BAHTİYAR
"Sürek Avı" "
THE CHASE
01.07.2010 - 31.07.2010

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder